Piotr Gawlik odmienił Pelikana Łowicz

W trzech meczach pod wodzą Piotra Gawlika trzecioligowy Pelikan Łowicz nie znalazł pogromcy i jest coraz bliżej utrzymania na tym szczeblu rozgrywkowym. W sobotę Ptaki wygrały arcyważne spotkanie w Radomsku z RKS, dla którego była to druga z rzędu porażka. Drużynie prowadzonej przez trenera Roberta Szwarca spadek do IV ligi coraz bardziej zagląda w oczy.

Mecz mógł się wybornie ułożyć dla radomszczan, bo już w 5. minucie przed szansą na strzelenie gola stanął Konrad Niedzielski. Nie wykorzystał jednak rzutu karnego, bo trafił w słupek. Kilka minut później miejscowi przegrywali już 0:1. Tomasz Kolus nie pomylił się z rzutu karnego. W pierwszej części gry bramki już nie padły.

W 62 minucie Krystian Białas podwyższył na 2:0 dla łowiczan wykorzystując kolejny rzut karny. Wynik meczu ustalił natomiast Dawid Kieplin. Zwycięstwo łowiczan jak najbardziej zasłużone, natomiast radomszczanie notują wyraźny dołek formy, który może się dla nich zakończyć spadkiem do IV ligi.

RKS Radomsko – Pelikan Łowicz 0:3 (0:1)
Tomasz Kolus 10 – karny, Krystian Białas 62-karny, Dawid Kieplin 71

RKS: Podleśny – Winkler (74′ Kruppa), Głowiński (74′ Kolasa), Niedzielski, Babul – Augustyn, Ziółkowski, Machaj (84′ Jarzębski), Bocian – Pawłowski (66′ Szela), Śmigielski (66′ Basiuk)

Pelikan: Niemira – Kozieł, Wawrzyński, Rutkowski, Ziółkowski – Wyszogrodzki (55′ Kieplin), Pomianowski, Wardzyński, Kolus (86′ Papuga) – Piekarski (77′ Matyjas), Kruk (55′ Białas)