Trzy punkty MKP-Boruty w Warcie

MKP-Boruta Zgierz trenera Radosława Koźlika pokonała w niedzielne popołudnie w Warcie tamtejszą Jutrzenkę 2:0 (1:0) i umocniła się na trzecim miejscu w tabeli IV ligi. Zgierzanie maja na koncie 61 punktów, czyli o 12 mniej od rezerw ŁKS. Rozegrali jednak jedno spotkanie mniej, bowiem ich potyczkę na swoim boisku ze Stalą Głowno przełożono na 12 maja.

Spotkanie w Warcie od początku toczyło się pod dyktando zgierzan, który w 15. minucie wyszli na prowadzenie po golu Ołeksija Najdyszaka. Goście poszli za ciosem, nadal wyraźnie przeważali, ale w pierwszych 45 minutach nie trafili już do siatki Juve.

Na kolejnego gola gracze ze Zgierza czekali do 71. minuty, a jego strzelcem był Patryk Pietrasiak. Dla lidera klasyfikacji skutecznych była to 29 bramka w tym sezonie. Więcej goli w meczu kończącym 27. kolejkę IV ligi już nie padło.

Jutrzenka Warta – MKP-Boruta Zgierz 0:2 (0:1)
Bramki: Ołeksij Najdyszak 15, Patryk Pietrasiak 71

Jutrzenka: Florczak – Michał Lewandowski, Pawlak, Burski, Lewczuk (80′ Pałucki) – Cichosz (46′ Nadolski), Kobierski, Cyprian Lewandowski (67′ Jurkowski), Dryka – Sulgan (82′ Młotkiewicz), Dudek.

MKP-Boruta: Wężyk – Knera, Bierżyński (80′ Kowalski), Pawlikowski, Madejski – Misiak, Andrysiak (46′ Pękała), Siennicki (78′ Fudała), Tonn – Najdyszak (72′ Pietrzak), Pietrasiak (87′ Berg)