AKTUALNOŚCI
Sędzia bohaterem meczu w Rzgowie

Spotkanie pierwszej grupy KEEZA Klasy Okręgowej Zawisza Rzgów – KS II Sand Bus Kutno (na boisku 2:0 dla Zawiszy) na długo zapamięta sędzia pojedynku Jakub Jaskulski (na zdjęciu). Tuż po końcowym gwizdku przytomność stracił zawodnik gospodarz Lucas Oliveira, a arbiter błyskawicznie ruszył z pomocą piłkarzowi.

gadzety kibica keeza

 

To wydarzyło się od razu po zakończeniu meczu. Zawodnik osunął się na ziemię. Podbiegłem do niego, zacząłem go cucić. Nie było z nim kontaktu. Położyłem go w bezpiecznej pozycji. Była obok mnie klubowa pielęgniarka, która też zareagowała. Wezwaliśmy karetkę. W międzyczasie poprosiliśmy o przyniesienie koców, żeby zawodnik się nie wychłodził. Cały czas kontrolowaliśmy i sprawdzaliśmy oddech u zawodnika – opowiada Jakub Jaskulski.

Po kilkunastu minutach zawodnik się ocknął. Kontakt z nim był utrudniony, mówił bardzo niewyraźnie. Lucasa Olivierę przełożono na nosze, a pielęgniarka przygotowała go do założenia wenflonu. Później przyjechała karetka i zabrała zawodnika do szpitala.

Jakub Jaskulski wziął udział w kilkunastu szkoleniach z pierwszej pomocy. Okazało się, że to nie pierwsza sytuacja, gdy sędzia wykazał się bohaterskim czynem. Kiedyś, jeszcze jako zawodnik w A-klasie, pomógł innemu zawodnikowi, gdy ten stracił oddech. Innym razem, w Wigilię, pomógł mężczyźnie na ulicy.

Źródło: ws.lzpn.org (Jakub Jankowski), zdjęcie: Mateusz Zgorzyk – Fotografia Sportowa

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
2 lat temu

Wiadomość do drużyn grających z GLKS Dłutów sprawdzajcie ich bo grają bez juniorów i na lewe karty. Pozdro

Marcin
2 lat temu

Takich arbitrów nam trzeba… zgadzam się z przedmówcą że automatem powinien sędziować wyżej

Roman
2 lat temu

Brawa dla arbitra !!! Super reakcja. Proponuję awans sędziego do prowadzenia zawodów przynajmniej w I lidze ! Zasłużył postawą i działaniem na boisku, a Lucasowi życzymy szybkiego powrotu do pełni zdrowia!!!