Ważne zwycięstwo Górnika

W ramach spotkania 18. kolejki łódzkiej okręgówki Górnik Łęczyca zwyciężył na własnym boisku pabianicki PTC 2:0 i korzystając z potknięcia Włókniarza zniwelował stratę do lidera do pięciu punktów.

W pierwszej części spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. Sporadyczne ataki gospodarzy kończyły się niecelnymi strzałami, swoich sił próbowali m.in. Olczyk i Ziemniak. Dopiero w 27. minucie drużyna Górnika przeprowadziła wzorowy kontratak. Defensorzy z Łęczycy przejęli piłkę pod własną bramką i dalekim podaniem uruchomili Witaka, ten podał wzdłuż pola karnego do Laskowskiego, który po wymanewrowaniu obrońcy dośrodkował piłkę wprost na głowę niepilnowanego Książka. Ta akcja przyniosła prowadzenie gospodarzy. Po utracie bramki drużyna PTC zaczęła odważniej atakować, czego dowodem mogła być sytuacja z 38. minuty. Szynka przejął źle wybitą piłkę przez obrońcę gospodarzy i znalazł się w sytuacji sam na sam z Marciniakiem, który w ostatniej chwili wybił piłkę z pod nóg napastnika. Była to jedyna dogodna sytuacja dla Pabianiczan.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 50. minucie niecelnie uderzał Laskowski. Dziesięć minut później po raz kolejny nie zawiódł nos trenera Witolda Obarka, który do gry za Ziemniaka wprowadził Pacałowskiego. W 65. minucie wynik zawodów uległ zmianie. Po składnej akcji całego zespołu Laskowski zagrał do Sobczaka, który dostrzegł w polu karnym niepilnowanego Pacałowskiego, a ten z 5 metrów wpakował piłkę do pustej bramki, wywołując ponownie radość na trybunach wśród kibiców gospodarzy. Do końca meczu Górnik kontrolował już przebieg zawodów, a większa część gry odbywa się w środku pola. W 82. minucie Górnik podwyższył na 3:0, a Pacałowski zdobył swoją drugą bramkę, lecz dobrze prowadzący te zawody arbiter odgwizdał spalonego. W drużynie gospodarzy można wyróżnić przede wszystkim Wdowiaka, Laskowskiego oraz bramkarza Marciniaka, który pewnie grał na przedpolu.
Trener Witold Obarek po meczu nie krył wielkiej radości z 3 punktów, gdyż bardzo obawiał się występu swoich poodopiecznych w pierwszej wiosennej kolejce.

Górnik Łęczyca – PTC Pabianice 2:0 (1:0)
Bramki: 27′ Książek, 65′ Pacałowski

Górnik Łęczyca: Marciniak – Sobczak, Żemigała Wdowiak, Witak, Książek, Laskowski, Ziemniak (60′ Pacałowski), Olczyk (Szymczak)

PTC Pabianice: Kowalski – Bomba, Rażniewski, Drewniak (85′ Wlazło), Pintera, Gromadzki (65′ Gorgiel) , Kling (80′ Przybylski), Dziąg, Gabrysiak, Kiler (46′ Felczak), Szynka

Żółte kartki: Rażniewski – PTC Pabianice