Krystian Białas dał Ptakom trzy punkty

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł Pelikan Łowicz w piątkowym spotkaniu grupy spadkowej III ligi. Łowicki zespół pokonał na wyjeździe dryfującą do IV ligi mazowieckiej Broń Radom 1:0 (0:0), a zwycięskiego gola strzelił w 72. minucie Krystian Białas. Mecz rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem.

Niewiele brakowało aby spotkanie nie doszło do skutku. Gospodarze stanęli jednak na wysokości zadania i przygotowali płytę boiska tak, aby dało się na niej rozegrać piłkarskie zawody. Wcześniej nad Radomiem przeszła potężna ulewa.

W trudnych warunkach lepiej grała Broń stwarzając pod bramką Patryka Orła bramkowe sytuacje. Golkiper Pelikana grał jednak bezbłędnie. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Broni w 72. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne bramkę strzelił Krystian Białas. Pelikan obronił ten wynik do ostatniego gwizdka mimo czerwonej kartki (druga żółta) dla Piotra Piekarskiego.

Broń Radom – Pelikan Łowicz 0:1 (0:0)
Bramka: Krystian Białas 72

Pelikan: Orzeł – Kozieł, Wawrzyński, Żółtowski, Wyszogrodzki – Kieplin (90′ Knera), Pomianowski (90′ Rutkowski), Wardzyński, Bylewski (55′ Białas), Kolus – Piekarski ż, cz