Relax pokazał charakter

Emocjonująca była 18. kolejka piotrkowskiej klasy okręgowej. W dwóch przypadkach zespoły, które prowadziły 3:0 schodziły z boiska pokonane. Do takich sytuacji doszło w Kleszczowie i Czerniewicach. W czołówce tabeli nie nastąpiły natomiast zmiany.

Właśnie od zespołów z czołówki rozpoczniemy omówienie tej kolejki. Mechanik Radomsko rozgromił Grabkę Grabica 6:0 (o tym meczu piszemy obszernie w innym artykule) i czekał z niecierpliwością na wieści z Poświętnego. Miejscowy KS podejmował bowiem lidera z Moszczenicy. Do przerwy było 0:0. W drugiej połowie Włókniarz zdobył jednak dwa gole i zachował czteropunktową przewagę nad Mechanikiem.

W Kleszczowie rezerwy lidera czwartej ligi podejmowały Świt Kamieńsk. Do przerwy miejscowi grali jak z nut czego efektem były trzy bramki i pewne prowadzenie. W 44. minucie czerwoną kartką ukarany został gracz Omegi Karol Belica i wydarzenia na boisku potoczyły się po myśli gości. Świt nie tylko odrobił straty z pierwszej połowy, ale w efekcie zdołał wygrać 4:3. Podobna sytuacja miała miejsce w Czerniewicach. Miejscowy Relax podejmował Polonię Piotrków – drużynę, która spisywała się ostatnio naprawdę nieźle. Dwa gole Marka Rękorajskiego i trafienie Tomasza Dury dawały w 64. minucie prowadzenie zespołowi prowadzonemu przez Ireneusza Komara (na zdjęciu).

Sygnał do odrabiania strat dał jednak najbardziej doświadczony na boisku Mirosław Miniak. Piłkarz, który pełni w Czerniewicach rolę grającego trenera, pamięta jeszcze czasy trzecioligowej Pilicy Tomaszów (początek lat dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia). To on zdobył gola na 1:3. A później nastąpiło coś czego Polonia długo nie będzie potrafiła zapomnieć. Relax zdobył bramki na 2:3, 3:3 i 4:3. Ostatni zespół w tabeli wygrał mimo, że kilku piłkarzy z różnych względów nie mogło w tym meczu wystąpić. – Bramkarza wystawiliśmy trochę z przypadku, trzech zawodników zawiesił Wydział Dyscypliny za wydarzenia sprzed tygodnia. Końcówka była jednak nasza – relacjonował szczęśliwy prezes Relaxu Janusz Dulemba.

Mechanik Radomsko – Grabka Grabica 6:0 (4:0)
(Marek Woźniak 21, Krzysztof Kowalski 26, Tomasz Walioszczyk 28, 40, Przemysław Szewczyk 60, 80)
GUKS Gorzkowice – Czarni Rozprza 2:0 (1:0)
(samobójcza 38, Marcin Kabziński 90+2 – karny)
Skalnik Sulejów – LKS Mierzyn 0:0
Szczerbiec Wolbórz – Astoria Szczerców 1:0 (0:0)