Omega odczarowała stadion w Zgierzu

Omega Kleszczów prowadzona przez trenera Jacka Berensztajna pokonała na wyjeździe MKP-Borutę Zgierz 3:2 (0:0), w meczu który był niezwykle zacięty zwłaszcza w drugiej połowie. Dla przyjezdnych była to 16 w tym sezonie wygrana w IV lidze, a siódma na wyjeździe. Miejscowi przegrali natomiast dopiero po raz drugi, a po raz pierwszy na swoim boisku.

W pierwszej połowie kibice nie oglądali bramek. W przerwie nad zgierskim stadionem przetoczyła się natomiast burza. Już pierwsza akcja drużyny trenera Radosława Koźlika zakończyła się golem, a Pawła Wiśniewskiego pokonał Mateusz Misiak. Odpowiedź kleszczowian była ekspresowa. Do remisu doprowadził Robert Tomesz wykorzystując rzut karny. Potem nastąpiły dwie minuty, które wstrząsnęły zgierzanami, bo bramki zdobyli Adrian Ociepa i Tomasz Bąkowicz. Wynik meczu ustalił Patryk Pietrasiak wykorzystując jedenastkę i był to jego 32 gol w tym sezonie. Nie wystarczył nawet do remisu.

MKP-Boruta Zgierz – Omega Kleszczów 2:3 (0:0)
Bramki: Mateusz Misiak 47, Patryk Pietrasiak 67 – karny – Robert Tomesz 49 – karny, Adrian Ociepa 52, Tomasz Bąkowicz 53

MKP: Wężyk – Knera, Bierżyński, Najdyszak, Madejski – Pękała, Tonn, Siennicki, Andrysiak – Pietrasiak, Misiak (83′ Fudała).

Omega: Wiśniewski – Roczek, Kowalik, Bociek, Niedbała – Tomesz (86′ Smuga), Ociepa (68′ Łudczak), Pieniążek (83′ Zieliński), Paweł Kowalski, Bąkowicz – Krzysztof Kowalski (72′ Michalak)