Hat-trick na inaugurację

Po długiej przerwie rozpoczęły się rozgrywki ligowe Sieradzkiej Klasy Juniorów. Z powodu niewielkiej liczby zgłoszonych drużyn zarówno w lidze Junior Młodszy, jak i Junior Starszy OZPN Sieradz zdecydował połączyć w tym sezonie obie ligi.

Promocję do ligi wojewódzkiej uzyskają dwie najlepsze ekipy ze swoich roczników, tzn. jedna najlepsza drużyna która została zgłoszona wcześniej do ligi Junior Starszy i najlepiej spisująca się ekipa w kategorii Junior Młodszy. Faworytem do miejsca premiowanego awansem z drużyn ’94 i młodsi jest WKS Wieluń. Piłkarze z Wielunia już w ubiegłym sezonie otarli się o sukces zajmując drugie miejsce w lidze i w tym sezonie na pewno będą chcieli udowodnić, że są godni występów w lidze wojewódzkiej. Natomiast w roczniku ’92 i młodsi rządzi i dzieli drużyna GLKS Warta Osjaków, która w pierwszej kolejce rundy rewanżowej pauzowała ze względu na nieparzystą ilość drużyn.

Na trzy tygodnie przed startem piłkarskiej wiosny z sieradzkiej klasy juniorów wycofała się drużyna TS Gruszczyce, występująca w kategorii Junior Starszy.

Inaugurujący wiosenne zmagania mecz odbył się w Charłupi Małej. Przeciwnikiem miejscowego Ludowo-Gminnego Klubu Sportowego był GKS Widawa. Już w 10. minucie spotkania wynik otworzył Michał Bielas. Niespełna 5 minut później było już 2:0, a do siatki rywala ponownie trafił Bielas. Gdy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą gospodarzy, indywidualny błąd obrońcy z Charłupi doprowadził do straty bramki. Piłkarze GKS-u Widawa chcieli pójść za ciosem, próbując grać otwarty futbol odkryli się i jeszcze przed przerwą po jednym z dośrodkowań z rzutu wolnego Michał Bielas skompletował hat-tricka. Po przerwie trener Charłupi rotował składem i każdy z zawodników dostał szansę gry, w składzie miejscowych mogliśmy zobaczyć więc kilka nowych twarzy. Druga część spotkania to głównie gra w środku pola. Mimo to gospodarzom udało się strzelić jeszcze 2 bramki, które strzelali kolejno Mateusz Baranowski i Jakub Zduniak. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Źródło: lgkscharlupia.futbolowo.pl