Porażka Brunatnych na pożegnanie I ligi

Nie było niespodzianki w meczu ostatniej kolejki pierwszoligowego sezonu pomiędzy Puszczą Niepołomice, a GKS Bełchatów. Gospodarze pewnie wygrali to spotkanie 2:0 (1:0) ze zdegradowanymi już wcześniej do II ligi Brunatnymi. Większość bełchatowskich piłkarzy żegna się z klubem po zakończeniu sezonu. Niewykluczone, że odejdzie także trener Marcin Węglewski.

W Niepołomicach strzelono dwa gole. W 43 minucie bramkarza GKS Bełchatów pokonał Szymon Kobusiński, a na początku drugiej połowy Michał Czarny. Goście praktycznie nie stworzyli sobie sytuacji bramkowych i zasłużenie zeszli z boiska pokonani.

Puszcza Niepołomice – GKS Bełchatów 2:0 (1:0)
Bramki: Szymon Kobusiński 43, Michał Czarny 51

GKS: Otczenaszenko – Grzelak, Kunka, Zalepa, Szymorek – Bator (55′ Staszak), Gancarczyk, Ryszka (68′ Koziara), Żurek (60′ Flaszka), Łapiński – Mas (72′ Śabala).