Widzewiacy przegrali z Koroną Kielce

Na początek zgrupowania w Woli Chorzelowskiej Widzew Łódź trenera Janusza Niedźwiedzia rozegrał w Kielcach sparing z miejscową Koroną. W meczu pierwszoligowców lepsi okazali się kielczanie wygrywając 2:0, po golach strzelonych w pierwszych 45 minutach. Był to drugi letni sparing łodzian, w pierwszym pokonali występującą w ekstraklasie Wisłę Płock 2:0 (0:0).

Już pierwsza akcja kielczan zakończyła się golem, a Konrada Reszkę strzałem z bliska pokonał Jakub Podgórski. Na 2:0 strzałem głową podwyższył Adam Frączczak. W 36 minucie strzelec pierwszego gola mógł zapisać na swoim koncie drugie trafienie, ale trafił w bramkarza.

Druga połowa była już mniej interesująca, nie padły zresztą gole. Blisko zdobycia bramki był widzewiak Patryk Stępiński, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Trener Widzewa dał też szansę pokazania się młodzieżowcom Filipowi Bechtowi, Mateuszowi Malcowi, Bartoszowi Guzdkowi i Dawidowi Owczarkowi. Całą drugą połowę zagrał Kacper Karasek z Unii Skierniewice, który ma być dalej testowany.

Korona Kielce – Widzew Łódź 2:0 (2:0)
Bramki: Jacek Podgórski 2, Adam Frączczak 17

Widzew: Reszka (46′ Wrąbel) – Zieliński (85′ Owczarek), Grudniewski, Nowak (71′ Becht), Stępiński – Danielak, Hanousek, Letniowski (46′ Karasek), Gołębiowski – Kun (71′ Malec) – Tomczyk (71′ Guzdek)