Drugi z rzędu remis Pelikana z Sokołem

19 czerwca tego roku rozegrano ostatnią kolejkę sezonu 2021/2022 w grupie pierwszej III ligi. Sokół Aleksandrów zremisował wówczas na swoim boisku z Pelikanem Łowicz 0:0. W niedzielę na inaugurację nowych rozgrywek łowiczanie prowadzeni przez Piotra Gawlika gościli aleksandrowian trenera Damiana Gamusa. Mecz ponownie zakończył się podziałem punktów, ale tym razem było 1:1.

Pierwsze wyrównane 45 minut, nie przyniosło goli. Już pierwsza akcja gości po zmianie stron zakończyła się bramką. Najwięcej sprytu w zamieszaniu podbramkowym wykazał Michał Wolinowski i umieścił piłkę w siatce Pelikana. Miał przy tym szczęście, bo piłka odbiła się o słupek i wtoczyła do bramki. Na wyrównanie kibice czekali do 60 minuty. Grzegorz Wawrzyński strzałem głową, po centrze z rzutu rożnego, zapewnił łowiczanom punkt. Remis jest wynikiem zasłużonym.

Pelikan Łowicz – Sokół Aleksandrów 1:1 (0:0)
Grzegorz Wawrzyński 60 – Michał Wolinowski 46

Pelikan: Orzeł – Wawrzyński, Woliński, Żółtowski – Ziółkowski, Dąbrowski (61′ Pomianowski), Łojszczyk (72′ Mycka), Kozieł (82′ Wyszogrodzki), Kolus – Marcioch, Sluga (82′ Tomaszewski).

Sokół: Kowalski – Dziuba (72′ Zagórski), Dubienkov (72′ Dydak), Horoszkiewicz (60′ Pióro), Przybycień – Król, Wolinowski, Woźniczak, Bartosiński – Kania (82′ Pałgan), Lis.