KS Sand-Bus Kutno pokonał Pelikana

Pierwsze w tym sezonie punkty zapisali na swoim koncie piłkarze KS Sand-Bus Kutno. Podopieczni trenera Dominika Tomczaka pokonali na swoim boisku Pelikana Łowicz 2:1 (2:0). Trenerem przyjezdnych jest Piotr Gawlik, który był w przeszłości zawodnikiem kutnowskiej drużyny. Już we wtorek (17 sierpnia) KS zagra na wyjeździe z ŁKS II, a dzień później łowiczanie podejmą Lechię Tomaszów.

To było dobre i zacięte trzecioligowe spotkanie, w którym pierwszy gol padł w 3.  minucie. Sebastian Szczytniewski dośrodkował w pole karne Pelikana z rzutu wolnego, natomiast Adrian Kacela przeciął lot piłki głową i wpakował ją do siatki.

W drugiej połowie więcej okazji bramkowych mieli gospodarze, ale fantastycznie w bramce łowiczan spisywał się Patryk Orzeł. Nie miał on jednak nic do powiedzenia w 84. minucie, kiedy to Marcin Kacela zamienił na gola sytuację sam na sam. Już w doliczonym czasie gry bramkę dla Pelikana zdobył Krystian Mycka.

KS Sand-Bus Kutno – Pelikan Łowicz 2:1 (1:0)
Adrian Klepacz 38, Marcin Kacela 84 – Krystian Mycka 90

KS: Wolański – Kacela, Białas (70′ Szczepański), Bujalski (75′ Ostrowski) – Patora, Niedzielski (82′ Bulek), Szczytniewski, Kralkowski – Klepacz, Kasperkiewicz.

Pelikan: Orzeł – Wawrzyński, Woliński, Żółtowski, Ziółkowski – Dąbrowski (46′ Mycka), Łojszczyk (60′ Wyszogrodzki), Kozieł (46′ Pomianowski), Kolus – Sluga (46′ Białousko), Marcioch.