Strzelanina w Sulejowie i triumf Skalnika

Znakomity początek czwartoligowego sezonu w wykonaniu Skalnika Sulejów. W dwóch meczach drużyna Artura Lamcha (na zdjęciu) zgarnęła komplet punktów strzelając aż 10 goli. W niedzielne popołudnie sulejowianie rozprawili się na swoim boisku z Orłem Nieborów gromiąc przeciwnika aż 6:1 (3:1). Zaczęło się jednak nieciekawie od bramki zdobytej przez Orła.

Sulejowianie w 9. minucie przegrywali 0:1 po bramce Krystiana Kruka. Potem jednak zaczęli przejmować inicjatywę i na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:1 po dwóch golach Jakuba Szlaskiego i jednym Mateusza Śliwki.

Obraz mecz nie zmienił się po przerwie. Gospodarze nadal przeważali, co zresztą udokumentowali trzema bramkami zdobytymi przez Łukasza Smolarczyka, Mateusza Śliwkę i Dariusza Dutkiewicza z rzutu karnego.

Skalnik tym samym objął prowadzenie w ligowej tabeli. Ma minimalnie lepszy bilans bramkowy od sieradzkiej Warty (10:3 przy 8:1), a w najbliższą środę zmierzy się w Łodzi z rezerwami Widzewa Łódź.

Skalnik Sulejów – Orzeł Nieborów 6:1 (3:1)
Jakub Szlaski 21, 39, Mateusz Śliwka 23, 57, Łukasz Smolarczyk 56, Dariusz Dutkiewicz 73 – karny- Krystian Kruk 9

Skalnik: Markiewicz – Ciołkowski (76′ Kołek), Jęcek, Świątczak, Dutkiewicz – Smolarczyk (76′ Krasoń), Jaworski (60′ Drążczyk), Śliwka (66′ Marchewka), Balcerzyk (28′ Jarzyński) – Szlaski, Gulej (66′ Natkański).

Orzeł: Vesa – Grefkowicz, Graczyk (60′ Tomaszewski), Krystian Kruk (70′ Sekuła), Krupa (60′ Papuga) – Stępień, Jaworski (60′ Klepaczka), Mołodczenko, Haczykowski – Redzisz, Karol Kruk.