Pierwsza w tym sezonie przegrana ŁKS

Pierwszoligowcy z ŁKS Łódź przegrali w Kielcach z Koroną 0:1 (0:0). To pierwsza w tym sezonie ligowa porażka podopiecznych trenera Kibcu Vicuny. W pięciu dotychczas rozegranych meczach drużyna z alei Unii 2 zdobyła osiem punktów. Kielczanie mają natomiast na koncie punktów 15, bo wygrali wszystkie mecze i otwierają pierwszoligową tabelę.

Łodzianie przegrali, ale gdyby byli skuteczniejsi spokojnie mogli zainkasować nawet trzy punkty, choć już w 7. minucie znakomita okazję na gola zmarnował Łukasz Sierpina. Kilka minut później jeden z graczy gospodarzy trafił w słupek. Goście też zagrozili i to kilkakrotnie bramce miejscowych, ale Konrad Forenc bronił pewnie, szczęśliwie i z wyczuciem.

Mecz rozstrzygnął się w 73. minucie, a piłkę, która odbiła się od słupka do bramki skierował Grzegorz Szymusik. Goście już w doliczonym czasie gry mogli wyrównać, ale żaden z graczy ŁKS nie kopnął piłki do pustej bramki.

W najbliższy piątek (27 sierpnia) łodzianie zagrają na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

Korona Kielce – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Grzegorz Szymusik 73

ŁKS: Kozioł – Bąkowicz, Sobociński, Marciniak, Szeliga (78′ Klimczak) – Wolski (78′ Rygaard), Rozwandowicz (87′ Tosik), Trąbka (87′ Janczukowicz), Pirulo, Moreno – Jurić.