Omega przełamała klątwę Orkana

Omega Kleszczów odniosła trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie IV ligi łódzkiej. Zespół trenera Jacka Berensztajna pokonał przed własną publicznością Orkana Buczek 3:2 (1:0). Mecz, co jest tradycją dla obu zespołów, był dramatyczny. Przyniósł wiele zwrotów sytuacji, a trzy punkty dał Omedze wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Paweł Kowalski.

Od początku spotkania optyczną przewagę osiągnęła Omega. Bardzo aktywny był szczególnie Tomasz Bąkowicz, z którym obrońcy Orkana mieli wiele problemów. W 28. minucie Jan Jaszczak ograł Łukasza Matuszczyka, dograł piłkę do Bąkowicza, który pokonał Szymona Pajkerta. Mimo kilku okazji z obu stron był to jedyny gol w pierwszej połowie.

O wiele więcej emocji przyniosła druga połowa. Adrian Ociepa podwyższył prowadzenie gospodarzy, ale Orkan nie zamierzał się poddawać. Potrójna zmiana trenera Marcina Zimocha odniosła skutek. Pawła Wiśniewskiego w odstępie czterech minut pokonali Dominik Cukiernik i Bartłomiej Madej. Omega odpowiedziała jednak najlepiej jak mogła. W 80. minucie błąd defensywy Orkana wykorzystał Paweł Kowalski. W końcówce gości mógł dobić Krzysztof Kowalski, ale nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji. Kleszczowski zespół przełamał klątwę Orkana, z którym w ubiegłym sezonie przegrał oba mecze.

Omega Kleszczów – Orkan Buczek 3:2 (1:0)
Bramki: Tomasz Bąkowicz 28, Adrian Ociepa 56, Paweł Kowalski 80 – Dominik Cukiernik 74, Bartłomiej Madej 78

Omega: Paweł Wiśniewski – Jaszczak (73′ Gal), Kowalik ż, Zieliński, Niedbała – Tomesz (78′ Mateusz Roczek), Pieniążek (86′ Krzysztof Kowalski), Łudczak, Michalak, Bąkowicz (90′ Lenarczyk) – Ociepa (73′ Paweł Kowalski)

Orkan: Pajkert – Matuszczyk, Kowalski, Barański, Górecki – Potakowski, Niciak (68′ Siewiera), Pałyska, Norbert Dregier (68′ Madej), Jakub Dregier – Jardel Muniz Cruz (68′ Cukiernik)