Moszczenica trzyma przewagę

Trwa korespondencyjny pojedynek dwóch czołowych zespołów piotrkowskiej klasy okręgowej. W 19. serii spotkań lider rozgrywek Włókniarz Moszczenica zachował czteropunktową przewagę nad Mechanikiem Radomsko.

Prowadzący w tabeli Włókniarz w spotkaniu z GUKS Gorzkowice już do przerwy prowadził 3:0 i było niemal pewne, że sięgnie po komplet punktów. Po przerwie goście strzelili gola, ale to było za mało aby myśleć chociażby o remisie. Spore kłopoty miał w Wolborzu wicelider z Radomska. Zespół trenera Rafała Ozgi długo grał w osłabieniu, ale ostatecznie wywiózł komplet punktów(o meczu piszemy w osobnym artykule). W walce o IV ligę w zasadzie liczą się już tylko te dwa zespoły.
Za plecami czołowej dwójki doszło do spotkania drużyn z czołówki. W Kamieńsku Świt podzielił się punktami ze Skalnikiem Sulejów. Gola dla gospodarzy zdobył Przemysław Olejnik, który powraca do formy po przerwie spowodowanej kontuzją. Wreszcie obudziła się Astoria, która pokonała walczący o ligowy byt Gerlach Drzewica. Łatwe zwycięstwo 5:1 nad Omegą II Kleszczów odnieśli Zjednoczeni Bełchatów.
W mecz najsłabszych zespołów ligi Czarni Rozprza wygrali z Relaxem Czerniewice. Gospodarze już do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron kontaktowego gola dla przyjezdnych zdobył weteran ligowych boisk Mirosław Miniak. Ostatni cios zadali jednak gospodarze, którzy zgarniając bezcenne punkty wciąż mogą realnie myśleć o utrzymaniu.