Wysoka porażka Lechii w Wikielcu

Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała drugie w tym sezonie trzecioligowe spotkanie. W sobotę podopieczni trenera Dominika Bednarczyka ulegli na wyjeździe zespołowi z Wikielca aż 0:3, choć do przerwy bezbramkowo remisowali. Wpływ na wysoką porażkę miała zapewne czerwona kartka, którą w 60. minucie ukarany został za niesportowe zachowanie tomaszowianin Eryk Kaproń.

Mecz źle ułożył się zresztą dla gości, bo w 10 minucie groźnej kontuzji doznał Kamil Szymczak i musiał zejść z boiska. Jego miejsce zajął wspomniany Eryk Kaproń. Rozstrzygnięcie meczu padło między 56, a 69 minutą. Najpierw dwa razy do bramki Lechii trafił Michał Jankowski, a wynik spotkania ustalił Łukasz Święty. Przy stanie 1:0 znakomitej okazji na strzelenia gola nie wykorzystał Artur Amroziński.

GKS Wikielec – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (0:0)
Michał Jankowski 56, 67, Łukasz Święty 69

Lechia: Awdziewicz – Jakubczyk, Cyran Turewicz, Uchroński – Pecyna (75′ Dunajski), Lewiński (46′ Kapica), Mroczek, Szymczak (10′ Kaproń) – Morenkov (46’Amroziński), Biernat (60′ Warczyk).