Dokończyli dzieło Włókniarza i Polonii

Mimo, że za nami dopiero pięć kolejek IV ligi łódzkiej to wydaje się, że RKS Radomsko marzenia o awansie musi odłożyć na przyszły sezon. Drużyna Pawła Ściebury (?) ma bowiem aż dziesięć punktów straty do lidera tabeli Warty Sieradz, a w piątej kolejce przegrała na własnym boisku z Omegą Kleszczów 1:2 (0:0). O wygranej zdecydował gol Tomasza Bąkowicza w 88. minucie.

Pierwsza połowa nerwowa, nie brakowało walki o każdy centymetr boiska, a bramkarze Bartosz Kaniecki i Paweł Wiśniewski zachowali w niej czyste konto. O wiele więcej emocji przyniosła druga część pojedynku. W 56. minucie za faul w polu karnym Adam Sekuterski podyktował jedenastkę dla Omegi. Pewnie wykorzystał ją Adrian Ociepa. RKS rzucił się do odrabiania strat i w 73. minucie do remisu doprowadził Marcin Pękała. Ostatnie słowo należało jednak do gości. Będący w świetnej formie Tomasz Bąkowicz na dwie minuty przed końcem przybił przysłowiowego gwoździa i zapewnił czwarte zwycięstwo Omedze. Drużyna Jacka Berensztajna przegrała tylko z liderem tabeli Wartą Sieradz. RKS w trzech ostatnich meczach (z Polonią Piotrków, Włókniarzem Zelów i Omegą) wywalczył tylko jeden punkt.

RKS Radomsko – Omega Kleszczów 1:2 (0:0)
Bramki: Marcin Pękała 73 – Adrian Ociepa 56, Tomasz Bąkowicz 88

RKS: Kaniecki – Kożecki (72′ Bednarski), Zawierucha, Mężyk ż, Pękała – Śmigielski, Gieraga ż, Machaj (67′ Górniak ż), Bocian ż, Kolasa ż – Pietrasiak ż

Omega: Paweł Wiśniwski – Niedbała, Kowalik, Zieliński, Pieniążek – Jaszczak, Roczek, Łudczak, Tomesz (69′ Lenarczyk), Bąkowicz – Ociepa (62′ Krzysztof Kowalski)