Polonia wydarła wygraną w końcówce

Polonia Piotrków odczarowała Stadion Gminny w Kleszczowie. W spotkaniu 6. kolejki IV ligi łódzkiej drużyna Roberta Grzesiuka wygrała z miejscową Omegą 2:1 (0:1). O wygranej przyjezdnych zdecydowała znacznie lepsza druga połowa. Do wyrównania doprowadził niezawodny Adrian Malicki, a trzy punkty zapewnił strzałem z rzutu karnego Oskar Pióro.

Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy pod bramką Krystiana Wojtczyka stworzyli dwie dogodne podbramkowe sytuacje. W odpowiedzi tuż nad poprzeczką uderzył Mateusz Jakubiak. W 17. minucie piłkę ręką w polu karnym zagrał Daniel Nowaczyk, a jedenastkę na bramkę zamienił Adrian Ociepa. Mimo okazji z obu stron wynik 1:0 dla Omegi utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie stroną przeważającą była Polonia. Omega oddała inicjatywę, a pod bramką Pawła Wiśniewskiego dochodziło do gorących spięć. W 63. minucie bramkarz Omegi był bezradny po strzale głową Adriana Malickiego. W końcówce obie drużyny miały tzw. piłki meczowe. Najpierw w zespole gospodarzy spudłował Krzysztof Kowalski, a chwilę później na rajd przez całe boisko zdecydował się Patryk Jaworski. Zdaniem sędziego był on faulowany w polu karnym. Protesty Omegi na nic się nie zdały. Do piłki podszedł Oskar Pióro i pewnym uderzeniem pokonał Wiśniewskiego.

Omega Kleszczów – Polonia Piotrków 1:2 (1:0)
Bramki: Adrian Ociepa 17-karny – Adrian Malicki 63, Oskar Pióro 90-karny

Omega: Paweł Wiśniewski ż – Kowalik, Michalak, Pieniążek, Roczek (65′ Szewczyk) – Zieliński ż, Bąkowicz ż (81′ Krzysztof Kowalski), Niedbała, Łuczak, Jaszczak (55′ Gal) – Ociepa (55′ Lenarczyk)

Polonia: Krystian Wojtczyk – Gambka ż, cz, Brodecki, Raszewski ż, Nowaczyk (58′ Karasiński) – Pióro, Mielczarski ż, Przybysz, Jackel (46′ Drągowski ż), Jakubiak (83′ Jaworski ż) – Malicki (90′ Wasilewski)