„Wujo” broni karnego

Niepokonana na własnym boisku Burza Pawlikowice po raz kolejny zgarnęła całą pulę. Tym razem Burza po sporych emocjach wygrała z Sokołem Lutomiersk 3:2 i wskoczyła na ligowe „pudło” w rozgrywkach łódzkiej klasy A (grupa I).

Bohaterem meczu został Dawid Wójt, który w ostatniej minucie meczu obronił rzut karny.

Jako pierwsza na prowadzenie wyszła drużyna gości. Po dośrodkowaniu ze skrzydła, piłkę do siatki strzałem głową skierował Paweł Lefika. Trzy kolejne trafienia były już autorstwa gospodarzy. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Piotr Sokołowski, bramkarza rywali pokonał również Paweł Jach. Gola kontaktowego w 78. minucie strzałem zza pola karnego zdobył nowy zawodnik Sokoła – Łukasz Antosik. Trzy minuty przed zakończeniem spotkania Sokół zmarnował szansę na jeden punkt. Rzut karny podyktowany po faulu na Kamilu Mordalskim na bramkę mógł zamienić Marcin Knol, jednak jego uderzenie bez problemu wyłapał bramkarz gospodarzy. Dawid Wójt broniąc karnego przypieczętował tym samym zwycięstwo Pawlikowiczan.

Burza Pawlikowice 3:2 (1:1) Sokół Lutomiersk

0:1 – Lefik 23′
1:1 – Sokołowski 29′
2:1 – Sokołowski 54′
3:1 – Jach 60′
3:2 – Antosik 78′

Burza: Dawid Wójt – Piotr Morawiec (75′ Michał Suski), Marcin Jańczyk, Marcin Strzałkowski, Tomasz Płócienniczak – Robert Sobański (45′ Marek Tomaszewski, 50′ Maciej Pluta), Artur Kaczyk (65′ Krzysztof Oberle), Michał Błoch (k), Tomasz Janica – Paweł Jach, Piotr Sokołowski

Sokół: Jakub Światłowski (46′ Włodzimierz Bartczak) – Damian Rogoś, Wojciech Skorupa (65′ Adam Pająk), Dawid Tołwiński, Kamil Mordalski – Artur Pawlak (60′ Bartłomiej Beda), Marcin Knol, Łukasz Workiert, Paweł Lefik, Bartosz Kierończyk (46′ Łukasz Antosik) – Ryszard Wrzodak