Widzew u siebie nadal bezbłędny

Siódme zwycięstwo przed własną publicznością odniósł Widzew Łódź w sezonie 2021/2022 I ligi. Zespół Janusza Niedźwiedzia pokonał ostatni w tabeli GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:1) i utrzymał tym samym czteropunktową przewagę nad wiceliderem Koroną Kielce. Trzeci w ligowej tabeli GKS Tychy traci do widzewiaków już siedem punktów.

Nieoczekiwanie to jastrzębianie pierwsi stworzyli sobie dogodne sytuacje pod bramką Widzewa. Zabrakło im jednak precyzji. Widać było, że goście przyjechali do Łodzi zagrać otwarty mecz. Do 33. minuty utrzymywał się bezbramkowy wynik, ale wtedy Mattia Montini po raz pierwszy poderwał z krzeseł ponad 17 tysięcy kibiców. Chwilę później było już 2:0, a do bramki trafił Bartosz Guzdek. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył z rzutu karnego Daniel Rumin.

Widzewiacy w drugiej połowie nadal grali swoją piłkę, starali się kontrolować losy spotkania, a po strzeleniu trzeciego gola (Karol Danielak w 66. minucie) stało się jasne, że kolejne trzy punkty zostaną przy Piłsudskiego.

Widzew Łódź – GKS 1962 Jastrzębie 3:1 (2:1)
Bramki: Mattia Montini 33, Bartosz Guzdek 36, Karol Danielak 66 – Daniel Rumin 45-karny

Widzew: Wrąbel – Stępiński, Nowak, Tanżyna, Zieliński – Daniela, Hanousek (90′ Nunes), Montini (80′ Tetteh), Michalski ż (69′ Mucha), Kun ż (90′ Gołębiowski) – Guzdek (69′ Karasek)