Gol Żewłaka nie wystarczył

Już w 9. minucie spotkania PGE GKS Bełchatów z Górnikiem Zabrze bełchatowscy kibice mieli powody do radości. Bramkę zdobył bowiem Marcin Żewłakow. Mecz 21. kolejki Ekstraklasy zakończył się jednak remisem.

Niestety później spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy. W 26. minucie Górnik wyrównał po trafieniu Grzegorza Bonina i jak się okazało była to bramka, która ustaliła wynik na 1:1. W drugiej połowie bełchatowianie mieli kilka sytuacji do zdobycia zwycięskiego gola. Dobrych sytuacji nie wykorzystali jednak: Żewłakow i rezerwowi: Paweł Komołow oraz Tomasz Wróbel. Remis nie przybliża na pewno bełchatowskiej drużyny do walki o medalowe miejsca. W następnej kolejce zespół Macieja Bartoszka zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Kraków (piątek – 15 marca, 20:00).

PGE GKS Bełchatów – Górnik Zabrze 1:1 (1:1)
Bramki: Marcin Żewłakow 9 – Grzegorz Bonin 26

PGE GKS: Sapela – Fonfara, Lacić, Drzymont, Jarmuż – Nowak, Sawala, Baran, Małkowski (72′ Wróbel) – Cetnarski (57′ Komołow) – Żewłakow (79′ Vinicius).
Trener: Maciej Bartoszek