Unia nie sprostała liderowi Ekstraklasy

Nie było niespodzianki w meczu 1/16 Pucharu Polski pomiędzy trzecioligową Unią Skierniewice, a liderem PKO Ekstraklasy Lechem Poznań. Goście wygrali środowe spotkanie 2:0, ale podopieczni trenera Piotra Kocęby pokazali się naprawdę z dobrej strony i godnie pożegnali się z pucharową batalią.

Kolejorz szybko objął prowadzenie, bo już w 9. minucie były zawodnik ŁKS Łódź Dani Ramirez pokonał bramkarza skierniewickiej drużyny. W 22. minucie było już 2:0 dla Lecha, tym razem po samobójczym strzale Bartosza Broniarka. Gospodarze nie zamierzali się poddawać. W 36. minucie blisko powodzenia był skierniewiczanin Damian Makuch, który nieznacznie spudłował.

Po zmianie stron najlepszą okazję na zdobycie bramki miał Joao Amaral z Lecha, ale trafił w poprzeczkę.

Unia Skierniewice – Lech Poznań 0:2 (0:2)

Bramki: Dani Ramirez 9, samobójcza 22

Unia: Wlazłowski – Krajewski (77′ Jasiński), Winkler, Broniarek, Stępień (80′ Drabik), Ogłoziński – Berłowski (66′ Wilanowski), Kowalczyk, Makuch (84′ Kłab), Waśniowski (61′ Nowak) – Sabiłło.