Poddębice wygrywają w derbach

Juniorzy Neru Poddębice odnieśli cenne zwycięstwo w wyjazdowej potyczce z wiceliderem Łódzkiej Klasy Juniorów, drużyną MGLKS Uniejów. Poddębiczanie wygrali 3:0, strzelając wszystkie bramki w drugiej części gry.

W zwycięstwie gospodarzy miał pomóc Łukasz Sztybrych, który specjalnie na ten mecz został przesunięty z pierwszej drużyny MGLKS-u do juniorów. Jednak już w 5. minucie zapisał on na swoim koncie żółtą kartkę, a kwadrans później ujrzał drugi żółty i w konsekwencji czerwony kartonik.

Do przerwy utrzymywał się wynik remisowy. Pierwsza bramka padła tuż po przerwie, kiedy to zawahanie bramkarza gospodarzy, Mateusza Antoniaka, wykorzystał Sebastian Mikołajczyk. Jego strzał w krótki róg rozwiązał worek z bramkami. Trafienie na 2:0 padło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Bramkarza MGLKS-u pokonał Dominik Chałupnik, który najlepiej się odnalazł w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy. Na kilka minut przed końcem spotkania wynik 3:0 precyzyjnym strzałem ustanowił Konrad Kubiak, który wykorzystał błąd obrońców z Uniejowa. Grający w osłabieniu gospodarze na tle rywala z Poddębic byli dziś wyraźnie słabsi.

MGLKS Uniejów – Ner Poddębice 0:3 (0:0)
Bramki: Sebastian Mikołajczyk (50′), Dominik Chałupnik (63′), Konrad Kubiak (87′)

MGLKS Uniejów: Antoniak Mateusz – Sztybrych Ł., Nita, Zbytniewski, Miśkiewicz – Chrube, Jopski, Pająk, Jankowski – Antoniak Mariusz, Leśniewski
Zagrali również: Zawadzki, Piłatowski, Dembowski, Nowak, Jaśkiewicz, Cytrowski

Ner Poddębice: Świniarski (46′ Majchrzak) – Neukirch, Antczak, Wójcik, Kaczmarek (46′ Lesiewicz) – Olczyk (78′ Kaźmierczak), Paczkowski, Leśniak, Chałupnik (71′ Szabela) – Mikołajczyk (68′ Kubiak), Podsiadły (46′ Snopek)

Źółte kartki: Paczkowski – Sztybrych (2 żółte + czerwona), Chrube