Zabójcze 6 minut Olczyka

W 20. kolejce łódzkiej okręgówki doszło do spotkania wicelidera z czternastą drużyną ligi. W Łęczycy miejscowy Górnik podejmował Pogoń Rogów.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Grający z wiatrem zawodnicy z Łęczycy już w 4. minucie spotkania powinni prowadzić 2:0. Swoich sytuacji nie wykorzystali Pacałowski, którego strzał był za lekki, oraz Książek, uderzając z 5 metrów nad poprzeczką. W 20. minucie z lewej strony boiska Laskowski dograł piłkę do Książka, który znalazł się w wyśmienitej sytuacji, jednak stojąc w odległości 8 metrów przed bramka posłał piłkę obok słupka. Kwadrans później Pacałowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Górnika i tylko ze względu na nieskuteczność zawodników z Łęczycy, kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Kaliskiej nie oglądali bramek w tej części gry.

Druga połowa spotkania rozpoczęła się od ataków Pogoni, która po zmianie stron grała z wiatrem. W 52. minucie po błędzie obrońców Górnika zawodnik z Rogowa wyszedł sam na sam z Marciniakiem, który instynktownie obronił strzał nogami, wybijając piłkę na rzut rożny. Górnik ograniczył się do gry z kontry, a przewaga gości rosła z każdą minutą. Po godzinie gry padła pierwsza bramka. Po jednej z kontr Sobczak zagrał prostopadle do Olczyka, który wyszedł na czystą pozycję i mijając zwodem bramkarza strzelił do pustej bramki. Po stracie gola piłkarze gości rzucili się do odrabiania strat, lecz 4 minuty później piłkarze Górnika skopiowali sytuację sprzed chwili i znów w roli głównej wystąpił Olczyk, który ponownie dopełnił formalności. Po tym trafieniu z piłkarzy Pogoni zeszło powietrze a mecz się wyrównał. Górnik nie dał jednak za wygraną. Dobrze dysponowany w tym dniu Olczyk, po podaniu Pacałowskiego, ponownie głową pokonał bramkarza gości. Drużyna Pogoni została rozbita w 6 minut, a piłkarze Górnika tworzyli kolejne sytuacje do zdobycia gola. Kwadrans przed końcem gry Książek strzelił w słupek, a w 90. minucie, kiedy wszyscy oczekiwali na końcowy gwizdek sędziego, Mateusz Czekalski ustalił wynik meczu.

Górnik Łęczyca – Pogoń Rogów 4:0 (0:0)
Olczyk 60′, 64′, 66′, Czekalski Mateusz 90′

Górnik Łęczyca: Marciniak, Sobczak, Żemigała, Ziemniak, Książek, Sieczka, Witak, Wdowiak, Laskowski, Olczyk (75′ Szymczak), Pacałowski (85′ Czekalski)

Żółte kartki: Sobczak (Górnik)