ŁKS zaczyna gonić strefę barażową

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze ŁKS Łódź w sobotnim spotkaniu 17. kolejki I ligi. Zespół trenera Kibu Vicuny pokonał GKS Katowice 1:0 (0:0) odnosząc tym samym siódmą wygraną w tym sezonie. Zwycięskiego gola strzelił Antonio Dominguez skutecznie egzekwując rzut karny w 73. minucie pojedynku. W najbliższą niedzielę (21 listopada) ŁKS podejmie GKS Tychy.

ŁKS od pierwszej minuty zaatakował rywala i Patryk Królczak miał pełne ręce roboty. Na jego bramkę strzelali Pirulo, Maciej Radaszkiewicz czy Antonio Dominguez. Futbolówka nie chciała jednak wpaść do siatki. W 19. minucie GKS Katowice mógł liczyć na rzut karny, ale po wideoweryfikacji sędzia nakazał grać dalej. Podobna sytuacja, ale już z innym zakończeniem, miała miejsce w 70. minucie. W polu karnym faulowany był Mateusz Bąkowicz, a sędzia Jacek Małyszek z Lublina sprawdzał całą sytuację przez kilka minut. Ostatecznie podyktował rzut karny, a jedenastkę na bramkę zamienił Dominguez i jak się okazało był to gol na wagę zwycięstwa.

ŁKS Łódź – GKS Katowice 1:0 (0:0)
Bramka: Antonio Dominguez 73-karny

ŁKS: Kozioł – Bąkowicz, Sobociński ż, Koprowski, Szeliga – Pirulo ż, Dominguez (82′ Nowacki), Maksymilian Rozwandowicz (60′ Tosik), Ricardinho (90′ Kelechukwu Ibe-Torti), Moreno (82′ Corral) – Radaszkiewicz