Lepiej niż seniorzy

W meczu 16 kolejki ligi wojewódzkiej juniorów starszych Lechia Tomaszów podejmowała piotrkowską Concordię. Po ostatnich dwóch meczach apetyty były dość wysokie. Gospodarze nie zawiedli kibiców i wygrali 3:0 (1:0).

Pierwsze 15 minut to dość niespodziewany wysoki pressing ze strony gości. Mimo silnego naporu rywala za wiele nie działo się pod bramką gospodarzy. Wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić tomaszowianie, którzy coraz śmielej poczynali w ofensywie. Kilka groźnych dośrodkowań ze strony Dominika Grabowskiego oraz klarowna sytuacja podbramkowa Pawła Kuty nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Moment przełomowy przyszedł około 35 minuty, kiedy to Robert Golenia zdobył gola po zagraniu Kuby Pawłowskiego. Do końca tej części spotkania inicjatywa była po stronie lechistów. Concordia próbowała swego szczęścia wykorzystując kilka stałych fragmentów gry z dość dalekiej odległości – bezowocnie. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie Lechia dalej dominowała na boisku. Concordia w całym spotkaniu nie potrafiła skonstruować tak naprawdę jednej składnej akcji po której mogli by zdobyć bramkę. Jedyną okazję ku temu mieli po niefrasobliwym wybiciu piłki przez jednego z obrońców tomaszowian, jednak oddany strzał nie przyniósł większych problemów golkiperowi. Tomaszowianie swą przewagę przypieczętowali dokładając jeszcze 2 bramki. Najpierw do siatki trafił Filip Zdonek, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Kubie Pawłowskim. W końcówce spotkania wynik ustalił Paweł Kuta, który to lobem pokonał bramkarza wykorzystując dobre podanie Adriana Szulca.

Wynik tego spotkania mógł być znacznie okazalszy jeśli tylko lechiści wykazali by się większą konsekwencją w wykańczaniu ataków. W pełni zasłużone zwycięstwo potwierdza dobrą formę. Przez ten tydzień będziemy się cieszyć z pierwszej wygranej w tej rundzie, aż do przyszłego weekendu. Wówczas to zawodników Lechii czeka trudny wyjazd do nieobliczalnej Warty Sieradz.

Lechia Tomaszów – Concordia Piotrków 3:0 (1:0)
Bramki: Robert Golenia, Filip Zdonek, Paweł Kuta
Lechia: Sebastian Urbaszek – Grzegorz Jaroszewski, Krzysztof Cłapa, Patryk Tylak (85′ Piotr Gawarzyński), Damian Strzelecki, Dominik Grabowski (65′ Krzysztof Łazowski), Filip Zdonek (75′ Daniel Komorowski), Adam Grad (70″ Bartek Świech), Jakub Pawłowski (80′ Adrian Szulc), Paweł Kuta, Robert Golenia (83′ Adrian Kowalczyk)

Źródło: juniorzyrkslechia.futbolowo.pl