Dwucyfrówka Włókniarza

Na górze tabeli piotrkowskiej klasy okręgowej bez zmian. Włókniarz Moszczenica zachował cztery punkty przewagi na UKS Mechanik Radomsko. Coraz ciekawiej robi się za to na dole tabeli. Czarni Rozprza wiosną odrabiają straty z pierwszej części sezonu i coraz poważniej mogą myśleć o utrzymaniu się w okręgówce.

W sobotę wicelider tabeli Mechanik Radomsko już do przerwy zapewnił sobie trzy punkty w konfrontacji z Polonią Piotrków. Następnego dnia piorunującą odpowiedź dał lider tabeli. Włókniarz Moszczenica wygrał na wyjeździe z outsiderem ligowej tabeli aż 11:1. Cztery gole w tym meczu zdobył Marcin Staniaszek.
Za plecami prowadzącej dwójki trwa walka o zajęcie jak najwyższej pozycji w tabeli. Słabo spisujący się wiosną Skalnik Sulejów przegrał ze Zjednoczonymi Bełchatów 0:5. Hat-tricka w tym meczu zaliczył Sylwester Jarzębowski. Słabiutko w rundzie rewanżowej spisuje się również Astoria Szczerców, która tym razem przegrała na wyjeździe z walczącą o utrzymanie Omegą II Kleszczów.
Coraz ciekawiej robi się na dole tabeli. Czarni Rozprza wygrali w 20. kolejce na wyjeździe z Grabką Grabica. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Piotr Jagiełło w ostatniej minucie meczu. Mają czego żałować zawodnicy KS Poświętne, którzy do przerwy po dwóch golach Kamila Węglińskiego prowadzili ze Świtem Kamieńsk 2:0. Po zmianie stron goście odpowiedzieli trzema golami i w ten sposób gospodarzom uciekły bardzo ważne punkty.