AKTUALNOŚCI
ŁKS Łódź odniósł się do czwartkowych kar

ŁKS wydał oficjalny komunikat w sprawie czwartkowych decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN, który nałożył na klub karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych, zakazał transferów definitywnych oraz ograniczył wynagrodzenia dla nowych zawodników. Decyzjom tym nadał, jak informowaliśmy, rygor natychmiastowej wykonalności. Poniżej treść komunikatu.

/…/W związku z problemami, o których wspominaliśmy już wcześniej w oficjalnym komunikacie opublikowanym na łamach oficjalnej strony klubu, liczyliśmy się z ewentualnością podjęcia przez Komisję podobnej decyzji, co za tym idzie, opracowując wdrażany plan naprawczy uwzględniliśmy również wspomnianą karę finansową.

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN w trakcie czwartkowego posiedzenia nałożyła na klub środek kontroli w postaci: obowiązku zapłaty 20 tys. zł, zakazu transferów definitywnych i czasowych płatnych, w tym z opcją wykupu zawodnika do końca sezonu 2021/2022 oraz ograniczenia wynagrodzenia nowozatrudnionych zawodników i nadać tym decyzjom rygor natychmiastowej wykonalności.

Podjęte przez klub działania, o których poinformujemy w najbliższych dniach, pozwoliły uregulować zobowiązania, ale jak czytamy w uzasadnieniu decyzji – rzeczone zobowiązania zostały spłacone po dacie 30 listopada 2021 roku, w którym zgodnie z Podręcznikiem Licencyjnym rozpoczyna się Sezon Licencyjny, co za tym idzie klub w takim przypadku podlegał sankcjom określonym w Podręczniku Licencyjnym.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji, tym bardziej że w jej wyniku ucierpiał wizerunek klubu, lecz i pragniemy zapewnić wszystkich sympatyków Łódzkiego Klubu Sportowego, że wspomniane kary, podobnie jak powody ich nałożenia, są i w tym przypadku skutkiem nie nowych, a podjętych w przeszłości decyzji. Zadaniem rzeczonego planu naprawczego będzie skorygowanie dotychczasowych metod działania i zrealizowanie celów, które pomogą uzyskać środki zabezpieczające klub przed podobnymi sytuacjami w przyszłości.

Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Roberto
2 lat temu

„Ucierpiał wizerunek klubu”. Co ucierpiało?

adamisko
2 lat temu

do okręgówki za karę

2 lat temu

A propos powyższego cytatu: „wspomniane kary, podobnie jak powody ich nałożenia, są i w tym przypadku skutkiem nie nowych, a podjętych w przeszłości decyzji” – przepraszam bardzo, a kto podejmował te decyzje?? Miś Koralgol? Czy właściciel plus jego pomagierzy? Rozumiem, że nowe decyzje są tylko i wyłącznie trafione. Kurde facet weź w końcu wyjdź i powiedz prawdę jaka jest sytuacja – czy ogarniasz czy sytuacja wymknęła Ci się spod kontroli.. ŁKS tylko wydaje komunikaty w sprawach długów, kar gdy zostaje postawiony pod ścianą – słabe to jest Panowie rządzący – kto z Wami teraz będzie chciał rozmawiać? Jaki inwestor? Jaki… Czytaj więcej »