Bardzo ważne zwycięstwo Sokoła

Sokół Aleksandrów rozpoczął piłkarską wiosnę od wygranej w grupie pierwszej III ligi. Podopieczni trenera Radosława Koźlika pokonali na swoim boisku, w zaległym meczu 20. kolejki, Pelikana Łowicz 2:1 (1:1). Był to debiut trenera miejscowych, a oba gole dla gospodarzy strzelili piłkarze także debiutujący w tej drużynie.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 20. minucie, a bramkarza gości pokonał Artur Golański, który pozyskany został niedawno do Aleksandrowa z GKS Bełchatów. Dwie minuty później był już remis po golu Kamila Łojszczyka. Potem gra się wyrównała, a okazje bramkowe miały oba zespoły.

Aż do 82 minuty było 1:1 i wydawało się, że takim wynikiem skończy się to spotkanie. Wówczas jednak miejscowi przeprowadzili skuteczną akcję, którą wykończył Bartłomiej Maćczak – w poprzednim sezonie piłkarz drugoligowego KKS Kalisz.

Sokół Aleksandrów – Pelikan Łowicz 2:1 (1:1)
Bramki: Artur Golański 20, Bartłomiej Maćczak 82 – Kamil Łojszczyk 22

Sokół: Kowalski – Pawlak (75′ Dubienkov), Wojciechowski, Góral, Król – Bartosiński, Maćczak, Kania (60′ Zagórski), Kobiera – Golański, Lis

Pelikan: Orzeł – Marcioch (57′ Sołtysiński), Stawikowski, Dwórzyński, Pomianowski (83′ Tabor) – Łojszczyk, Woliński, Ziółkowski (73′ Kolus), Mycka – Falkowski (83′ Olpiński), Pawlikowski (73′ Garnysz).