Omega Kleszczów wiceliderem tabeli

Od pewnego zwycięstwa rozpoczęła rundę wiosenną IV ligi łódzkiej Omega Kleszczów. Drużyna trenera Jacka Berensztajna pokonała Orła Nieborów 4:0 (1:0) i tym samym awansowała na samodzielne drugie miejsce w czwartoligowej tabeli. Udany debiut zanotowali dwaj nowi piłkarze w Omedze: Hubert Jakubiec i Kacper Sionkowski.

Już w 5. minucie Omega powinna prowadzić. Strzał Pawła Kowalskiego trafił jednak w słupek bramki bronionej przez Cristiana Vesę. Omega miała inicjatywę, ale nie potrafiła jej przełożyć na bramki. Dopiero w 30. minucie do siatki gości trafił Kowalski. Orzeł również miał w pierwszej połowie swoje sytuacje, ale pod bramką Pawła Wiśniewskiego brakowało precyzji.

Skromne prowadzenie Omega utrzymywała do 75. minuty i wydawało się, że Orzeł może pokusić się o niespodziankę. Zaczął bowiem coraz częściej atakować bramkę kleszczowian. Błyskawiczną kontrę wyprowadził jednak Tomasz Bąkowicz, który strzelił gola na 2:0. W końcówce podłamanego Orła dobili jeszcze nowi piłkarze w barwach Omegi: Hubert Jakubiec i Kacper Sionkowski.

Omega Kleszczów – Orzeł Nieborów 4:0 (1:0)
Bramki: Paweł Kowalski 30, Tomasz Bąkowicz 74, Hubert Jakubiec 85, Kacper Sionkowski 90

Omega: Wiśniewski – Roczek ż (88′ Gal), Łukasik, Pieniążek, Jakubiec ż – Bąkowicz (88′ Załęski), Kowalski ż (81′ Jaszczak), Niedbała, Łudczak (72′ Ociepa), Lenarczyk (64′ Sionkowski) – Szewczyk (81′ Michalak)

Orzeł: Vesa – Piotr Tkacz, Bartłomiej Tkacz (84′ Sekuła), Placek ż, Jaworski – Nierobisz (87′ Politowicz), Krystian Kruk ż (79′ Stencel), Kołaczyński ż, Haczykowski (65′ Molodchenko), Redzisz ż (65′ Stępień) – Karol Kruk (73′ Krupa)