Janusz Niedźwiedź: Zabrakło konkretów

Wielkim rozczarowaniem zakończyło się piątkowe spotkanie 24. kolejki I ligi pomiędzy Widzewem Łódź i Odrą Opole. Wicelider zaplecza PKO Ekstraklasy uległ bowiem przed własną publicznością niżej notowanemu rywalowi 0:1 (0:0). Trener Widzewa Janusz Niedźwiedź przyznał na pomeczowej konferencji, że gra jego zespołu była daleka od ideału.

Po ostatnim meczu chcieliśmy zmienić kilka rzeczy i myślę, że poza pierwszymi minutami, gdzieś tak do trzydziestej piątej minuty miałem wrażenie, że na boisko wyszła faktycznie inna drużyna niż z Górnikiem. Później to tempo nam spadło i przed przerwą nie byliśmy już tak mobilni, jak chcieliśmy być. Myślę, że w pierwszej połowie zabrakło nam konkretów. Potrzebowaliśmy bramki, które dodałaby piłkarzom wiatru, pozytywnej energii, bo teraz tego potrzebują.

Wszyscy wiemy, w jakim jesteśmy miejscu, jakie tu są oczekiwania. Ja też to wiem, bo nie śledzę losów Widzewa od ośmiu miesięcy, tylko od o wiele dłuższego czasu, więc wiem, jak to się wszystko odbywa. Dzisiaj tą porażką skomplikowaliśmy sobie sytuację. To nie jest koniec świata, ale musimy teraz wytrzymać ciśnienie. Przegraliśmy mecz z Odrą po bramce z trzydziestu metrów, po lobie, i ten gol przeważył o wyniku tego spotkania, bo mogło się ono zakończyć remisem.

W tym meczu nie funkcjonowały dwie rzeczy. Po pierwsze, tak jak już mówiłem, zabrakło nam więcej konkretów z przodu, więcej strzałów, więcej prostopadłych podań. W kilku sytuacjach powinniśmy oddać strzał, a nie robiliśmy tego. Ten gol otworzyłby trochę naszą grę. Po drugie, w poczynaniach piłkarzy było widać nerwowość. Myślę, że dla części zawodników to jest coś nowego, występować przy kilkunastu tysiącach kibiców, to jest coś, co może pętać nogi. I dzisiaj było widać, że niektórzy mieli te nogi powiązane. Stąd brały się proste straty. I tyle – powiedział trener Widzewa.

Źródło: widzewtomy.net, zdjęcie: Bartosz Kudaj