ŁKS wskoczył w strefę barażową

Dwie bramki Pirulo (na zdjęciu) i niezła gra, zwłaszcza przed przerwą, pozwoliły piłkarzom ŁKS Łódź odnieść dziesiąte zwycięstwo w pierwszoligowym sezonie. Łódzki zespół prowadzony z konieczności przez Pawła Drechslera pokonał w Rzeszowie Resovię 2:1 (2:0). Dzięki wygranej łodzianie awansowali na szóste miejsce w ligowej tabeli wyprzedzając GKS Tychy.

Pirulo pokonał 30-letniego słowackiego bramkarza Branislava Pindrocha w 23. i 36. minucie spotkania. ŁKS prowadził więc do przerwy różnicą dwóch trafień. W 70. minucie znany w naszym regionie piłkarz Bartłomiej Eizenchart (wychowanek UKS SMS Łódź, grał także w GKS Bełchatów) strzelił kontaktowego gola. Na więcej łodzianie jednak nie pozwolili i wywalczyli niezwykle cenne trzy punkty.

Resovia – ŁKS Łódź 1:2 (0:2)
Bramki: Bartłomiej Eizenchart 70 – Pirulo 23, 36

ŁKS: Kozioł – Bąkowicz, Dąbrowski ż, Koprowski, Szeliga – Javi Moreno (46′ Janczukowicz), Rozwandowicz, Trąbka (88′ Kuźma), Pirulo (71′ Ricardinho), Wolski – Corral (80′ Kowalczyk)