Pierwsza wiosenna zdobycz Polonii Piotrków

Remisem 1:1 (1:0) zakończyło się spotkanie 20. kolejki IV ligi pomiędzy Polonią Piotrków Trybunalski, a RKS Radomsko. Dla drużyny gospodarzy prowadzonej przez Roberta Grzesiuka (na zdjęciu), to pierwsza zdobycz punktowa w rundzie wiosennej. Radomszczanie natomiast po dwóch wygranych meczach zanotowali pierwszą stratę punktową.

To było niezwykle zacięte spotkanie i to od pierwszej minuty. Miejscowi za wszelką cenę chcieli przełamać fatalną serię i zawiesili byłemu trzecioligowcowi poprzeczkę wysoko. W 33 minucie wyszli na prowadzenie po golu Macieja Brodeckiego, który dostał piłkę dośrodkowaną w pole karne i strzelił nie do obrony.

Po zmianie stron nadal na boisku trwała walka na całego. Kiedy kibice Polonii zaczęli odliczać minuty do końca meczu sędzia Albert Różycki uznał, że w polu karnym sfaulowany został piłkarz RKS i podyktował rzut karny dla gości. Na nic zdały się protesty miejscowych, bowiem ich zdaniem faulu nie było. Arbiter zdania nie zmienił, rzut karny wykorzystał Bartosz Machaj, a mecz zakończył się remisem 1:1.

Polonia Piotrków Trybunalski – RKS Radomsko 1:1 (1:0)
Bramki: Maciej Brodecki 33 – Bartosz Machaj 81-karny

Polonia: Kłys – Jakubiak (90+4′ Jagielski), Piotrowski, Brodecki, Raszewski – Mielczarski, Przybysz, Puchalski (79′ Malicki), Drągowski (90′ Szulc) – Jagodziński, Karasiński (89′ Kosem)

RKS: Niżnik – Kolasa, Załucki, Gieraga, Sitkowski – Korzecki (53′ Bednarski), Bocian, Domaniecki, Miśkowiec (90′ Górniak) – Machaj, Zawierucha (50′ Odolak)