Pelikan nie dał żadnych szans Pilicy

Drugie z rzędu zwycięstwo Pelikana Łowicz w grupie pierwszej III ligi. W niedzielę podopieczni trenera Pawła Jakóbiaka pokonali na swoim boisku Pilicę Białobrzegi aż 4:0 (2:0) i plasują się w tabeli na 14 miejscu, które gwarantuje pozostanie na tym szczeblu rozgrywkowym. W 23 meczach zdobyli 26 punktów. W najbliższą sobotę czeka łowiczan arcyważny mecz w Giżycku z Mamrami.

W spotkaniu z Pilicą miejscowi byli zdecydowanie lepsi i już w 14. minucie wyszli na prowadzenie po golu Szymona Sołtysińskiego. Ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 tuż przed końcem pierwszej połowy.

Po zmianie stron Ptaki nie zwalniały, co zresztą udokumentowały dwoma kolejnymi trafieniami. Zwycięstwo łowiczan jest jak najbardziej zasłużone. Rywal praktycznie nie zagroził bramce gospodarzy.

Pelikan Łowicz – Pilica Białobrzegi 4:0 (2:0)
Bramki: Szymon Sołtysiński 14, 41, Kamil Łojszczyk 64, Krystian Mycka 84

Pelikan: Orzeł – Stawikowski, Pomianowski, Łojszczyk (68′ Kolus), Woliński – Olipiński (85′ Garnysz), Mycka (85′ Pawlicki), Falkowski (68′ Tomaszewski), Czajkowski – Tabor (75′ Kuciński), Sołtysiński.