Włókniarz Zelów znów lepszy od Omegi

Po raz drugi w tym sezonie czwartoligowe derby powiatu bełchatowskiego zakończyły się wygraną Włókniarza Zelów. Zespół Macieja Mrowińskiego (z konieczności zastąpił zawieszonego na dwa mecze Dawida Wnuka) wygrał 1:0 (1:0), a zwycięską bramkę strzelił w 22. minucie Igor Świątkiewicz.

Omega w niczym nie przypominała zespołu, który przed dwoma tygodniami pokonał RKS Radomsko 2:1. Inna sprawa, że w zespole gospodarzy nie mógł grać Kacper Sionkowski, a już w 21. minucie plac gry (kontuzja mięśnia czworogłowego) musiał opuścić Paweł Kowalski. Chwilę później precyzyjnym strzałem Pawła Wiśniewskiego pokonał Igor Świątkiewicz. Włókniarz poszedł za ciosem i jeszcze w pierwszej połowie mógł zdobyć przynajmniej jednego gola. Na przeszkodzie stanęła nieskuteczność oraz świetnie broniący Wiśniewski.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy należał do Omegi. Włókniarz przetrzymał jednak trudne chwili bez straty gola, a od 60 minuty gra się wyrównała. Kleszczowski zespół nadal co prawda atakował, ale robił to jakby bez przekonania. Nerwowa końcówka nie przyniosła już zmiany wyniku, a Włókniarz Zelów wywiózł tym samym z Kleszczowa komplet punktów, który może być bardzo ważny w kontekście walki o utrzymanie w lidze.

Omega Kleszczów – Włókniarz Zelów 0:1 (0:1)
Bramka: Igor Świątkiewicz 22

Omega: Wiśniewski – Mateusz Roczek ż, Łukasik, Jakubiec, Załęski – Bąkowicz ż, Szewczyk, Paweł Kowalski (21′ Michalak), Jaszczak, Pieniążek – Ociepa (64′ Gal)

Włókniarz: Bruchajzer – Sikorski, Golański, Swędrowski, Rosiak ż – Bendkowski (81′ Stolarczyk), Jaszczak ż (88′ Maciejewski), Boczkiewicz ż, Holovchenko, Kaliski – Świątkiewicz