Bezcenne trzy punkty KS Sand-Bus Kutno

Odetchnęli fani KS Sand-Bus Kutno. Ich ulubieńcy wygrali bowiem w niedzielne popołudnie arcyważne spotkanie z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii Białystok 2:1 (1:1). Dzięki triumfowi mają na koncie 35 punktów i oddalili się ze strefy spadkowej, choć nadal nie mogą być pewni pozostania w grupie pierwszej III ligi. To dopiero drugie wiosenne zwycięstwo KS w rundzie wiosennej.

Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią. W 29. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie pod golu Bartosza Wiktoruka. Tuz przed przerwą do remisu doprowadził Krzysztof Cudowski.

Wynik meczu ustalił Maciej Kraśniewski wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Adamie Patorze. Ostatnie minuty spotkania należały do miejscowych, którzy uzyskali przewagę, ale KS umiejętnie się bronił i dowiózł wygraną do końca meczu.

Jagiellonia II Białystok – KS Sand-Bus Kutno 1:2 (1:1)

Bramki: Bartosz Wiktoruk 29 – Krzysztof Cudowski 45+2, Maciej Kraśniewski 77 – rzut karny

KS: Wolański – Wielgus, Kraśniewski, Staniszewski, Głowiński – Kralkowski, Bujalski, Ostrowski (46′ Telestak), Białas (60′ Patora) – Żyła (60′ Szczytniewski), Cudowski (88′ Bulek).