Warta Sieradz już o krok od III ligi

Kibice Warty Sieradz mogą przygotowywać fetę z okazji awansu swoich ulubieńców do III ligi. W sobotę podopieczni trenera Marcina Węglewskiego wygrali na wyjeździe z walczącym o uniknięcie spadku do grupy czwartej KEEZA Klasy Okręgowej Orłem Nieborów aż 5:0 (2:0) i do promocji brakuje im jednego zwycięstwa.

Mecz w Nieborowie od początku przebiegał pod dyktando sieradzan, którzy wyszli na prowadzenie w 22 minucie po golu Wiktora Płanety, dla którego była to 18 bramka w tym sezonie. Cztery minuty później czerwoną kartką (druga żółta) upomniany został Bartosz Placek z Orła. W 36 minucie skutecznym lobem popisał się Jakub Piela i goście prowadzili 2:0.

W przerwie trener Warty dokonał aż czterech zmian. Z boiska zeszli piłkarze, którzy w razie upomnienia kartką musieliby pauzować w meczu z Widzewem II. Goście nadal jednak przeważali, czego efektem były trzy kolejne bramki. W najbliższą sobotę (4 czerwca) piłkarze Marcina Węglewskiego zmierzą się na stadionie MOSiR z rezerwami Widzewa Łódź.

Orzeł Nieborów – Warta Sieradz 0:5 (0:2)
Bramki: Wiktor Płaneta 22, Jakub Piela 36, Piotr Mielczarek 65, Łukasz Chojecki 67 – karny, Sebastian Radzio 72

Orzeł: Vesa – Tkacz, Kołaczyński, Stępień, Placek – Politowicz (55′ Mołodczenko), Krupa, Klepaczka, Haczykowski (72′ Sekuła) – Redzisz (72′ Grefkowicz), Kruk.

Warta: Miazek – Adamiak (46′ Błoch), Stolarczyk, Mielczarek, Głowacki (46′ Pluta) – Chojecki (68′ Białousko), Filipiak, Kępczyński, Piela (46′ Radzio) – Lewandowski (46′ Sosnowski), Płaneta.