Beniaminek I ligi lepszy od ŁKS Łódź

W drugim letnim sparingu, rozegranym podczas obozu w Woli Chorzelowskiej, ŁKS Łódź przegrał z beniaminkiem I ligi Stalą Rzeszów 0:1 (0:0). Jedynego gola strzelił w 59 minucie Andreja Prokić. Przypominamy, że w pierwszym meczu kontrolnym podopieczni trenera Kazimierza Moskala wygrali z Resovią Rzeszów 1:0 (1:0). Obaj dotychczasowi rywale łodzian to pierwszoligowcy.

Łodzianie rozpoczęli spotkanie odważnie i próbowali zaskoczyć bramkarza Stali strzałami z dystansu. Najbliżej zdobycia bramki był Nelson Balongo, ale świetnie interweniował rzeszowski bramkarz. Z dobrej strony pokazał się także golkiper ŁKS Dawid Arndt. Rozstrzygnięcie padło w 59 minucie, a piłkę do łódzkiej bramki skierował Serb Andreja Prokić. Kilka minut później nieznacznie spudłował Javi Moreno. W najbliższy wtorek (28 czerwca) ełkaesiacy zmierzą się o 11:00 z mielecką Stalą.

Stal Rzeszów – ŁKS Łódź 1:0 (0:0)
Bramka: Andreja Prokić 59

ŁKS.  I połowa: Arndt – Dankowski, Dąbrowski, Monsalve, Szeliga – Pirulo, Ochronczuk, Trąbka, Kowalczyk, Biel – Balongo. II połowa: Kołba – Wszołek, Lorens, Reynders (70′ Koprowski), Marciniak – Kuźma, Kort, Nowacki, Moreno – Kelechukwu, Janczukowicz.