Piąta wygrana ŁKS stała się faktem

ŁKS Łódź jest, przynajmniej na razie, bezkompromisowy. Nie dzieli się punktami z rywalami w I lidze. Albo wygrywa, albo schodzi z boiska pokonany. Częściej drużyna Kazimierza Moskala jednak inkasuje komplet punktów i to daje jej miejsce w ścisłej czołówce zaplecza Ekstraklasy. W piątkowy wieczór drużyna Kazimierza Moskala pokonała 14-krotnego mistrza Polski z Chorzowa 2:0 (1:0).

To był dobry mecz łodzian, którzy wygrali z Ruchem w obecności prawie 9 tysięcy kibiców. W 35. minucie prowadzenie dał ŁKS Pirulo, a trzy minuty po wznowieniu gry wynik spotkania ustalił Mieszko Lorenc. Łodzianie grali bardzo czujnie i dobrze w defensywie nie pozwalając Niebieskim na wiele. Bardzo pewnie między słupkami spisywał się Dawid Arndt. ŁKS, przynajmniej na kilkadziesiąt godzin, zasiadł na pierwszym miejscu w tabeli. W 8. kolejce (sobota – 27 sierpnia, 20:00) zagra w Chojnicach z Chojniczanką.

ŁKS Łódź – Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
Bramki: Pirulo 35, Mieszko Lorenc 48

ŁKS: Arndt – Dankowski, Dąbrowski, Nacho Monsalve, Koprowski – Pirulo (73′ Janczukowicz), Lorenc (82′ Kuźma), Kowalczyk ż (63′ Kelechukwu Ibe-Torti), Kort (73′ Ochronczuk) – Biel (63′ Trąbka), Nelson Balongo