Piąta z rzędu wygrana Sokoła Aleksandrów

Sokół Aleksandrów pnie się w górę tabeli IV ligi łódzkiej. W środowym pojedynku 8. kolejki rundy jesiennej zespół trenera Radosława Koźlika pokonał w Kleszczowie miejscową Omegę 3:1 (0:0) i z dorobkiem 17 punktów ustępuje tylko Widzewowi II Łódź i GKS Bełchatów. Wygrana z Omegą była piątym zwycięstwem z rzędu spadkowicza z III ligi.

O pierwszej połowie meczu można napisać jedynie to, że się odbyła. Żadna z drużyn nie stworzyła klarownej sytuacji podbramkowej. Częściej przy piłce był Sokół, ale nic z tego nie wynikało. Obrona Omegi na czele z Pawłem Wiśniewskim nie popełniła żadnego błędu.

Tej jakości defensorzy z Kleszczowa nie prezentowali już po przerwie. W 60. minucie indywidualną akcję wykończył Michał Wolinowski i przyjezdni objęli prowadzenie. Dziesięć minut później skutecznym strzałem głową popisał się doświadczony Przemysław Woźniczak i Sokół objął prowadzenie 2:0. Trzy minuty później nadzieje Omegi na korzystny wynik w tym spotkaniu przedłużył Krzysztof Michalak perfekcyjnie wykonując rzut wolny. Kleszczowska drużyna przycisnęła, stworzyła kilka sytuacji pod bramką rywala, ale w 87. minucie nadziała się na kontrę, którą skutecznie wykończył Krystian Ślęzak.

Omega Kleszczów – Sokół Aleksandrów 1:3 (0:0)
Bramki: Krzysztof Michalak 73 – Michał Wolinowski 60, Przemysław Woźniczak 70, Krystian Ślęzak 87

Omega: Wiśniewski – Załęski ż, Ociepa ż, Niedbała, Michalak – Roczek, Pieniążek, Łudczak, Szewczyk (90′ Miarka) – Paweł Kowalski (61′ Kapica), Jaszczak

Sokół: Rogalewicz – Madejski, Jacuński (55′ Jończyk), Dziuba (83′ Góral), Gmosiński (65′ Pękała) – Pawlak, Woźniczak, Kania ż, Wolinowski, Bierżyński – Ślęzak ż