Niedźwiedź: Jestem bardzo szczęśliwy

Widzew Łódź odniósł szóste zwycięstwo w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy i awansował dzięki temu na piąte miejsce w tabeli. W poniedziałkowym spotkaniu wieńczącym 12. kolejkę pokonał w Gliwicach Piasta 2:1 (1:0). Po spotkaniu trener Widzewa Janusz Niedźwiedź przyznał, że ta wygrana bardzo wiele dla niego znaczy.

Jestem bardzo szczęśliwy. Miałem z tyłu głowy to, że wiele osób zaznaczało, że Piast jest w dołku i przyznawano nam trzy punkty przed meczem. Boisko pokazało, jak trudne było to spotkanie, ile trzeba było włożyć w nie walki i koncentracji. To drugie nie udało nam się do końca, ale mimo straty gola drużynie udało się utrzymać wynik do końca. W pierwszej połowie mieliśmy co najmniej trzy bardzo dobre okazje, które powinniśmy wykorzystać i po przerwie byłoby spokojniej. Zdobyliśmy jednego gola, potem drugiego i po tym zdarzeniu Piast rzucił wszystko na szalę i był naprawdę blisko remisu. Doceniam te punkty, bo wiem, jak ważne są w kontekście naszej dalszej pracy – powiedział szkoleniowiec.

Źródło: widzewtomy.net