Niedźwiedź: To nie było łatwe wyzwanie

Widzew Łódź przeżywa wspaniałe chwile w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Beniaminek zaczyna rozdawać karty w najwyższej klasie rozgrywkowej, a niedzielne zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin 3:0 (1:0) pozwoliło drużynie Janusza Niedźwiedzia uplasować się na czwartym miejscu w tabeli. Poniżej pomeczowa wypowiedź łódzkiego szkoleniowca.

Jesteśmy dzisiaj szczęśliwi, bo ciężko pracowaliśmy na to zwycięstwo. Chodzi mi o naszą konsekwentną pracę i wydaje mi się, że to dzięki niej dzisiaj odnieśliśmy zwycięstwo. Gratulacje dla drużyny, bo Zagłębie z doświadczonym trenerem na ławce miało zaledwie trzy punkty mniej. To nie było łatwe wyzwanie. Długo się tym zwycięstwem nie pocieszymy, bo już za chwilę będziemy mierzyć się z Miedzią. Nie podobała mi się końcówka pierwszej połowy. Graliśmy dłuższym podaniem, nie mogliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Odwrotnie było w drugiej połowie, z czego się cieszę. W końcówce piłkarze poczuli już sporo luzu i grali ciekawą piłkę dla oka, ale to nadal konsekwencja naszej długiej pracy. Ciągle szukamy rzeczy, które można udoskonalić. To nie była totalna dominacja, bo Zagłębie miało z tego co pamiętam dwie sytuacje, gdzie zapachniało bramką. Trzy razy dobrze wznawialiśmy grę od bramki i po jednym z nich zdobyliśmy gola. To była świetna akcja i bardzo byłem z niej zadowolony. Nie było okazji na grę większą ilością młodzieżowców, bo Ernest Terpiłowski jest po dłuższej przerwie i zwyczajnie zabrakło mu sił. Piłkarze chcą grać, chcą wygrywać. Patrzymy na ich inteligencję, a nie tylko na umiejętności – powiedział Niedźwiedź.

Źródło: widzewtomy.net