FA GKS Bełchatów nowym liderem IV ligi

Fundacja Akademia GKS Bełchatów wykorzystała sobotnie potknięcie Widzewa II Łódź i została nowym liderem IV ligi łódzkiej. W niedzielnym spotkaniu zespół Bogdana Jóźwiaka (na zdjęciu) pokonał w Buczku miejscowy zespół Orkana 4:1 (2:0). FA GKS tym samym odniosła czternaste zwycięstwo w rundzie jesiennej. Ma o jeden punkt więcej od niepokonanego Widzewa II.

Orkan nie zamierzał sprzedawać tanio skóry i do 30 minuty, ku zaskoczeni wszystkich, był stroną przeważającą. Zespołowi Marcina Zimocha najwyraźniej jednak zabrakło siły, co znalazło odzwierciedlenie w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Wynik spotkania otworzył Łukasz Wroński wykorzystując asystę Mikołaja Grzelaka. Pięć minut później Wroński wystąpił w roli asystenta dogrywając piłkę do Bartłomieja Bartosiaka. Ten nie pomylił się i do przerwy przyjezdni prowadzili 2:0.

Po zmianie stron FA GKS strzeliła jeszcze dwa gole (Bartosiak i Przemysław Zdybowicz), a ambitnie walczący Orkan odpowiedział trafieniem Witolda Kubiaka.

Orkan Buczek – FA GKS Bełchatów 1:4 (0:2)
Bramki: Witold Kubiak 82 – Łukasz Wroński 31, Bartłomiej Bartosiak 36, 59, Przemysław Zdybowicz 73

Orkan: Baranowski – Kurzawa (66′ Kaflowski), Kowalski, Matuszczyk, Dolot ż (46′ Madej) – Potakowski, Orski (74′ Wojtczyk), Górecki, Jakub Dregier, Kubiak – Cukiernik (80′ Brochocki)

FA GKS: Otczenaszenko – Szymorek, Jarosław Trzeboński, Holik, Ochocki – Wroński (83′ Warnecki), Grzelak ż, Golański (83′ Nowak), Bociek ż (72′ Bujalski) – Zdybowicz (88′ Bartłomiej Trzeboński), Bartosiak

Relacja napisana na podstawie RegioWyników (Hubert Kwiatkowski)