AKTUALNOŚCI
Ubezpieczenie dla sportowca to konieczność

Piłka nożna to sport kontaktowy, w którym często dochodzi do sytuacji narażających zawodnika na kontuzję. Na uszkodzenia najczęściej narażone są: stawy kolanowe, łąkotki, więzadła, stawy skokowe, ścięgna. Profesjonalni piłkarzy w klubach są chronieni dobrymi ubezpieczeniami. Piłkarze amatorzy również powinni pomyśleć o tego typu ubezpieczeniu.


 

Artykuł sponsorowany

Piłka nożna to sport kontuzjogenny

W piłce nożnej często dochodzi do sytuacji stykowych, a zawodnicy używają dużo siły w pojedynkach z rywalem. Czasami wystarczy nieznacznie spóźniony wślizg, aby jeden z zawodników znalazł się murawie z okrzykiem bólu. Najbardziej narażone są oczywiście kończyny dolne, choć w praktyce w piłce nożnej mogą przydarzać się także kontuzje pleców, kończyn górnych, barków, głowy. Do urazu może dojść także bez kontaktu z przeciwnikiem. W końcu w tym sporcie wykonuje się częste zmiany kierunku biegu, przyspieszenia, wyskoki – jeden niewłaściwy ruch może prowadzić do urazu.

Ubezpieczenie sportowe dla piłkarzy amatorów

Profesjonalne kluby starają się zabezpieczyć swoich piłkarzy odpowiednim ubezpieczeniem zdrowotnym. Tylko w ten sposób zawodnik może bowiem otrzymać pełne wsparcie w momencie, gdy dojdzie do urazu na skutek gry w piłkę nożną. A koszty leczenia poważnych kontuzji są naprawdę wysokie. Dla przykładu rekonstrukcja więzadła krzyżowego – średnio jest to wydatek rzędu 12-15 tysięcy złotych. A do tego dochodzi przecież wiele miesięcy rekonwalescencji oraz rehabilitacji. Ubezpieczenie sportowe to specjalna polisa, która gwarantuje kompleksową ochronę na wypadek doznania kontuzji w trakcie uprawiania danego sportu, w tym przypadku piłki nożnej. Piłkarz amator posiadający taką polisę może liczyć na pokrycie kosztów leczenia, rehabilitacji, ale również transportu medycznego po kontuzji. To dobry wybór, zwłaszcza, że piłkarze amatorzy często są dużo bardziej narażeni na kontuzję. Nieumyślne faule zdarzają się tu bardzo często, a brak właściwego przygotowania fizycznego zwiększa ryzyko poważnego urazu.

Ubezpieczenia sportowe dla profesjonalnych zawodników

Również profesjonalni piłkarze powinni zatroszczyć się o dobre ubezpieczenie sportowe, zwłaszcza, że nie wszystkie kluby zabezpieczają w ten sposób swoich zawodników. To zjawisko powszechnie spotykane w niższych ligach – klub wypłaca swojemu zawodnikowi należną pensję, ale to w gestii piłkarza jest zakup dobrego ubezpieczenia, z którego będzie można skorzystać w przypadku kontuzji. W przypadku zawodowych piłkarzy, ubezpieczenie sportowe jest nawet ważniejsze, aniżeli w przypadku amatorów. W końcu w tym przypadku piłka nożna jest źródłem utrzymania.

Wybierz optymalne ubezpieczenie dla siebie

Chcesz zagwarantować sobie pełne bezpieczeństwo w trakcie uprawiania swojego ulubionego sportu? W tym miejscu możesz wybrać odpowiednie ubezpieczenie sportowe dostosowane do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli masz jakiejkolwiek pytania lub jesteś zainteresowany skorzystaniem z oferty, serdeczne zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania. Na zapytania czeka Jakub Paduch – 793 471 210.

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments