Unia wygrała derby z Pelikanem Łowicz

Odetchnęli kibice trzecioligowej Unii Skierniewice. Po serii czterech ligowych meczów bez wygranej podopieczni trenera Dawida Kroczka wreszcie górą i to w starciu derbowym z Pelikanem Łowicz. Skierniewiczanie wygrali na boisku w Nieborowie 2:1, choć do 73 minuty to łowiczanie prowadzili 1:0. Unia ma teraz 42 punkty, natomiast Pelikan 29.

Łowiczanie wyszli na prowadzenie już w 15. minucie po golu Jakuba Pawlickiego. Unia próbowała strzelić gola, ale długo nie była w stanie zrealizować celu. W końcu nadeszła 73 minuta i Tomasz Bała, który staje się liderem skierniewiczan, doprowadził do remisu. Ten sam zawodnik zapewnił drużynie komplet punktów wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką we własnym polu karnym jednego z graczy gości.

Unia Skierniewice – Pelikan Łowicz 2:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Bała 73, 83 – karny – Jakub Pawlicki 15

Unia: Krzysztofek – Becht, Czarnecki (61′ Kowalczyk), Bartosiński, Dudziński (61′ Strózik) – Szmyd, Stępień, Magdziarz (61′ Łapiński), Bała – Sabiłło, Maćczak (72′ Kłąb).

Pelikan: Wlazłowski – Dwórzyński, Garnysz, Pomianowski (90′ Rychlewski), Łojszczyk – Grądzki, Woliński, Borkała, Sójka – Czeczko (50′ Olipiński), Pawlicki (73′ Falkowski).