Pelikan był blisko wygranej w Białymstoku

Pelikan Łowicz przegrywał w Białymstoku mecz 27. kolejki grupy pierwszej III ligi z rezerwami ekstraklasowej Jagiellonii już 0:2, ale wywalczył punkt remisując 2:2. Mało tego, w doliczonym czasie gry łowiczanie mieli ogromną szansę na komplet punktów. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Szymon Sołtysiński, który wcześniej pokonał dwukrotnie bramkarza miejscowych.

Jagiellonia II już w 8. minucie wyszła na prowadzenie po golu Oliwiera Wojciechowskiego. Kiedy tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Maciej Bortniczuk wydawało się, że miejscowi spokojnie mecz wygrają. Tymczasem po przerwie przebudził się Pelikan. Dwa gole, w ciągu trzech minut, strzelił Szymon Sołtysiński. Ten sam zawodnik już w doliczonym czasie gry nie trafił z rzutu karnego w bramkę.

Jagiellonia II Białystok – Pelikan Łowicz 2:2 (2:0)
Bramki: Oliwier Wojciechowski 8, Maciej Bortniczuk 45 – Szymon Sołtysiński 64, 67

Pelikan: Wlazłowski – Pawlicki, Woliński, Dwórzyński, Garnysz – Borkała, Rychlewski (60′ Olpiński), Pomianowski, Grądzki – Falkowski (90′ Czeczko), Sołtysiński.