Łódzka twierdza zdobyta przez Wartę

ŁKS nie jest już niepokonany na własnym stadionie w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Mało tego – zakończona została seria spotkań bez porażki na Stadionie imienia Władysława Króla, która ciągnęła się jeszcze od minionego sezonu. Zespół Kazimierza Moskala przegrał z Wartą Poznań 0:2 (0:1) w spotkaniu otwierającym 7. kolejkę najwyższej klasy rozgrywkowej.

Nie było to dobre spotkanie w wykonaniu beniaminka. Już w 10. minucie Stefan Savić pokonał Aleksandra Bobka i Warta objęła prowadzenie. ŁKS próbował odrobić straty, ale bezskutecznie i do przerwy goście wygrywali 1:0. W 62. minucie Paweł Raczkowski podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Do piłki podszedł Kajetan Szmyt i podwyższył wynik. Poznański zespół prowadząc 2:0 szanował piłkę, a ŁKS grał chaotycznie i nieskutecznie. Po reprezentacyjnej przerwie łodzian czeka arcytrudne zadanie – mecz w Częstochowie z mistrzem Polski Rakowem. Spotkanie zaplanowane jest na 16 września (sobota) o 17:30.

ŁKS Łódź – Warta Poznań 0:2 (0:1)
Bramki: Stefan Savić 10, Kajetan Szmyt 62-karny

ŁKS: Bobek – Dankowski ż, Monsalve, Flis ż, Tutyskinas (63′ Głowacki) – Pirulo (63′ Śliwa), Mokrzycki ż, Hoti (86′ Fase), Dani Ramirez ż, Szeliga (76′ Janczukowicz) – Tejan (76′ Jurić).