Warta Sieradz zawiodła swoich kibiców

Po ubiegłotygodniowej wygranej z liderem grupy pierwszej III ligi Lechią Tomaszów Mazowiecki piłkarzy Warty Sieradz byli zdecydowanym faworytem sobotniej potyczki na swoim stadionie z beniaminkiem z Wikielca. Tymczasem nieoczekiwanie zeszli z boiska pokonani. Goście triumfowali 1:0 i była to dla nich pierwsza w tym sezonie wyjazdowa wygrana w meczu o punkty.

Pierwsza połowa nie zapowiadał porażki sieradzan. Warta przeważała, miała okazje bramkowe, ale ich nie wykorzystała., Najdogodniejszą miał Bartłomiej Kręcichwost, który strzelał z przewrotki, a piłka minimalnie minęła lewy słupek bramki.

Jedyny gol padł na początku drugiej połowy. Goście skontrowali, a piłkę do bramki skierował Maddox Sobociński. Bramkarz Warty Mateusz Ludwikowski obronił dwa strzały, ale przy trzecim był już bezradny.

Warta Sieradz – GKS Wikielec 0:1 (0:0)
Bramka: Maddox Sobociński 50

Warta: Ludwikowski – Borcuch (55′ Mielczarek), Koncewicz-Żyłka, Michalski, Lis – Kita, Pietrzak, Koreeda, Filipiak (59′ Kraśniewski) – Maćczak (79′ Janiszewski), Kręcichwost.