Pierwsze trofeum trenera Myśliwca

Od wygranej rozpoczął swoją trenerską przygodę z Widzewem Łódź Daniel Myśliwiec. Widzew pokonał w spotkaniu 8. kolejki PKO Ekstraklasy Cracovię 2:0 (1:0). Prowadzenie dał łódzkiej drużynie Bartłomiej Pawłowski, a w 71. minucie swojego bramkarza pokonał Jakub Jugas. To trzeci domowy triumf Widzewa w bieżących rozgrywkach.

Ponad 16 tysięcy kibiców przybyło na stadion z nadzieją na lepszą grę widzewiaków i trzy punkty. Sympatycy czterokrotnego mistrza Polski się nie zawiedli. Widzew od pierwszej minuty prowadził grę, a na dziewięć minut przed przerwą Bartłomiej Pawłowski wykorzystał dośrodkowanie Fabio Nunesa i celną głową pokonał Sebastiana Madejskiego.

Sześć minut po przerwie Henrichowi Ravasowi dopisało szczęście. Virgil Ghita trafił bowiem w słupek. Widzew odzyskał inicjatywę, a dwukrotnie groźnie na bramkę Madejskiego strzelał Pawłowski. Bramkarz Cracovii jednak nie dał się zaskoczyć. Dopiero w 71. minucie widzewiacy przypieczętowali wygraną. Po akcji Jordiego Sancheza piłkę do własnej bramki skierował Jakub Jugas.

Widzew Łódź – Cracovia 2:0 (1:0)
Bramki: Bartłomiej Pawłowski 36, Jakub Jugas (sam.) 71

Widzew: Ravas – Milos ż, Żyto, Ibiza, Nunes – Kun, Hanousek, Shehu (65′ Kerk) – Klimek (65′ Tkacz), Sanchez (82′ Rondić) – Pawłowski (82′ Ciganiks)

22 września Widzew zmierzy się w Kielcach z miejscową Koroną. Początek spotkania zaplanowano na 18:00.